Zwracam się z propozycją wzięcia udziału w zorganizowaniu wspólnie finału WOŚP.

Każdy styczeń to czas szczególny dla nas wszystkich. Robimy rachunek sumienia minionego roku i przyjmujemy / składamy życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Zdrowia, szczęścia i pomyślności potrzebujemy wszyscy i dlatego tak bardzo boli nas serce, gdy widzimy chore dziecko.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku podejmuje wyzwanie spełnienia życzenia zdrowia dla tych najbardziej bezbronnych – dzieci i seniorów.

Twórcą pomysłu oraz założycielem fundacji jest Jurek Owsiak. Od 1998 roku organizujemy własny sztab w Sosnowcu pod patronatem w/w organizacji. Nasza działalność polega m.in. na zorganizowaniu grupy wolontariuszy (w tym roku to około 250 osób) zapewnieniu im bezpieczeństwa oraz dobrej zabawy połączonej z kwestą.

Potrzebujemy pomocy w zakresie:

– organizacji biura Papier ksero, tusze do drukarki,
– poczęstunek dla wolontariuszy – napoje, herbata, kawa, pączki, owoce, jednorazowe kubki (gorące , zimne napoje), jednorazowe talerzyki , serwetki oraz lokale, gdzie kwestujący będą mogli się ogrzać i napić gorącej herbaty,
– niespodzianki dla 100 najlepszych wolontariuszy czyli materiały promocyjne firm np: długopisy, smycze, notesy, breloki i wszystko co Państwo uznają za stosowne,
– karty paliwowe na ok 150 l paliwa ( wyjazd do Fundacji, dojazd do szkół w celu przeszkolenia wolontariuszy i do innych placówek typu policja i inne urzędy),
– bezpłatne udostępnienie samochodu typu bus, van na ok 5-8 dni,
– prosimy o przekazanie przedmiotów, voucherów, karnetów, zaproszeń w celu wystawienia ich na licytacje organizowanych w szkołach,
– fotobudka,
– darowizny finansowe na pokrycie innych kosztów,
– inne materiały rzeczowe i usługi, które Państwa zdaniem mogą nam w jakiś sposób pomóc.

Jako sztab WOŚP proponujemy reklamę Państwa Firmy w siedzibie sztabu w dniu finału oraz na stronie wosp.sosnowiec.pl oraz na Facebooku WOŚP Sosnowiec . Okres tej reklamy uzależniony będzie od terminu zgłoszenia przez Państwa oferty i będzie trwała, aż do organizacji kolejnego finału. Nawet najmniejszy, ale życzliwy gest Waszej pomocy przyczyni się do polepszenia standardów leczenia najmniejszych pacjentów i seniorów poprzez zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego!

Zarówno Szefowie Sztabów, jak i wszystkie pozostałe osoby zaangażowane w organizacje Sztabu działają jako wolontariusze. Zgodnie z regulaminem, który akceptują, nie pobierają oni żadnych wynagrodzeń z tytułu prowadzenia Sztabu. Ponoszenie kosztów organizacji Sztabu lub organizacji imprezy finałowej często bywa dla nich dużym wysiłkiem logistycznym. Dlatego zachęcamy do pomocy, zarówno jeśli chodzi o przekazanie środków finansowych, jak i rzeczy niezbędnych do funkcjonowania Sztabu.

Jakie są zasady działania Sztabu? / Do czego uprawniony jest Sztab?

Zgodnie z Regulaminem działania Sztabów, który określa wszystkie zasady dotyczące ich funkcjonowania, Sztab działa w swoim imieniu na rzecz Fundacji- Finału WOŚP. Oznacza to, że Fundacja nie wystawia potwierdzenia przekazania darowizny Sztabowi, nie przyjmuje faktur na zamówienia złożone przez Sztab, nie wystawia zaświadczeń za świadczenia sponsorskie dotyczące Sztabu.

Każdy Sztab po zatwierdzeniu przez Fundację wniosku o udział w zbiórce na rzecz Finału otrzymuje od nas oficjalną zgodę. Możecie Państwo poprosić szefa sztabu przed nawiązaniem współpracy o okazanie takiego dokumentu.

Mamy nadzieję, że w tych kilku słowach zaraziliśmy Państwa Naszym pomysłem oraz Naszym ogromnym entuzjazmem i podejmą Państwo współpracę z nami.

Skontaktuj się z nami w celu uzgodnienia warunków współpracy – j.klosowicz@interia.pl