Witaj!
Skoro czytasz tę wiadomość oznacza to, że zapewne chcesz nam pomóc podczas kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tej stronie opisane jest jak zostać wolontariuszem.

1.Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

Zgłoś się do Sztabu!

To właśnie osoby pracujące w Sztabie  zarejestrują Cię w bazie wolontariuszy, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów, zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału.

Jak znaleźć Sztab? Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów zlokalizowanych w Polsce znajdują się na stronie internetowej www.wosp.org.pl Zanim skontaktujesz się z jednym z naszych sztabów uważnie przeczytaj Regulamin Wolontariusza. Oprócz zasad, które zostały ustalone wewnątrz Sztabu obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostają przyjęci.

2. Jak wygląda Twoja praca w dniu Finału?

Zostałeś zarejestrowany w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś już swój identyfikator puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki kwestarskiej. Zapoznałeś się z Regulaminem Wolontariusza, jesteś zatem gotów do rozpoczęcia kwesty.

Pamiętaj! zbierasz pieniądze tylko i wyłącznie w dzień Finału. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie NIE MOŻESZ KWESTOWAĆ BEZ IDENTYFIKATORA!!!!!!!!!!!!

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasadę – nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy lub jeżeli dalej chcesz kwestować poproś o wymianę puszki na nową.

Tradycją naszego sztabu jest wysyłanie DLA NAJLEPSZYCH zaproszeń do udziału w kolejnym finale Wośp .Zaproszenie ma charakter listu.

Jeżeli masz pytania, na które odpowiedzi tu nie napisałem to zapraszam do zakładki kontakt i tam postaram się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania / wątpliwości dotyczące jak zostać wolontariuszem.